Zacznijmy od tego, że dzieci są różne :-) Tak samo jak my mogą mieć lepszy lub gorszy dzień. Jeżeli dziecko miało całą noc kolkę, jest nie wyspane lub chore, ma katar do pasa, skaleczyło kolano lub od rana jest w złym nastroju i marudzi - trzeba sobie sesję w taki dzień zwyczajnie odpuścić. Sesję można przełożyć na inny dzień.

Nie róbmy zdjęć w złe dni. Nic na siłę.

JAK DŁUGO TRWA SESJA?
Zwykle sesja trwa max 1,5 godziny. Bywa jednak tak - szczególnie w przypadku sesji z malutkimi dziećmi, że czas robienia zdjęć się wydłuża, ponieważ dziecko trzeba nakarmić, przytulić lub przewinąć. Warto zatem zarezerwować sobie trochę więcej czasu. Czasem jest też tak, że czas sesji może się skrócić nawet do godziny – jeśli wszystko idzie sprawnie i szybko

 

AKCESORIA WYKORZYSTYWANE DO SESJI

Część rzeczy mamy już w Studiu: kocyki, kilka czapeczek dla malutkich dzieci, koszyczki, łóżeczko do położenia w nim dziecka.. I kilka innych drobiazgów, które może akurat będą pasowały do Waszej sesji. Świetnym rozwiązaniem będzie jeśli przyniesiecie z domu to, co jest Waszą wspólną pasją – co Was odróżni od innych. Z takich gadżetów wychodzą świetne stylizacje! Staram się wtedy jak najbardziej wykorzystywać Wasze akcesoria i dodatki, ponieważ są one związane z Waszą rodziną i niosą ze sobą jakąś historię. Staram się też aby na zdjęciach nie było zbyt wiele dodatków, by zdjęcia były proste i "czyste", bo to Wasze pociechy są najważniejsze na zdjęciach :)

Na SESJĘ CIĄŻOWĄ możecie zabrać zdjęcie USG, maleńkie buciki, skarpetki czy ciuszki dla Malucha, grzechotkę czy smoczek.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI?

Noworodki najczęściej fotografuje się bez ubranka, ale można przygotować również jasne body, czapeczki, malutkie buciki, jakąś małą zabawkę kupioną dla maluszka.
Kilku-miesięczne i starsze dzieci powinny być przed sesją wyspane i najedzone, tak aby były wypoczęte i chętne do zabawy. Dobrze jest przygotować kilka zestawów ubranek i ulubione zabawki dziecka.

Jeśli w planach jest sesja rodzinna, nie zapomnijmy zadbać o wizerunek wszystkich na zdjęciu!
Dla rodziców zalecamy koszulki/koszule/bluzki/swetry najlepiej w miarę możliwości jednokolorowe, bez zbędnych napisów i wzorów, błyszczących dodatków, aby nie odciągały uwagi na zdjęciu od fotografowanych osób i ich wzajemnych relacji. Dobrze jest aby stroje te miały jakiś kolor przewodni i każda z osób na zdjęciu posiadała choć dodatek w tym kolorze. W sesjach rodzinnych bardzo fajne efekty daje ubranie wszystkich „tak samo” np. w białe koszule i dżinsowe spodnie.

W sesjach ciążowych przydatne są rozpinane koszule czy sweterki, jednokolorowe topy, leginsy. Strój przyszłej Mamy powienien być wygodny, ale jednocześnie podkreślający i eksponujący ciążowe kształty Mamy :) 

PAMIĘTAJCIE, aby stroje wszystkich członków rodziny pasowały do siebie i kolorem i stylem.
Przygotujcie sobie kilka wariantów – niektórzy przywożą ze sobą na sesję całe walizki ubrań i dodatków – wcale nas to nie dziwi a nawet bardzo cieszy.

Jeżeli dziecko będzie marudne w czasie sesji?

Poczekamy :) Zawsze znajdzie się czas, aby dziecko odpoczęło, zjadło lub przytuliło się do Mamy.
 

SESJA CIĄŻOWA – KIEDY?

Według nas najlepszym momentem na sesję ciążową jest okres między 28 a 34 tygodniem ciąży, kiedy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony, a Mama czuje się dobrze. Nie należy robić sesji w ostatnim miesiącu, bo jest to już męczące dla przyszłej Mamy. Oczywiście zdarzają się też sytuacje, kiedy robimy sesje wcześniej - bo brzuszek rośnie szybko lub później - bo nie było czasu wcześniej :)  

Czy w sesji ciążowej może brać udział także tato dziecka lub starsze rodzeństwo?
Oczywiście, Tato i starsze rodzeństwo są bardzo mile widziani na sesji.

 

JAKI MAKIJAŻ NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ?

Makijaż powinien być mocniejszy i wyraźniejszy niż na co dzień. Światło lamp fotograficznych „zabiera” nieco intensywności makijażu J

Możemy też przed sesją fotograficzną umówić się z wizażystką, która wykona dla Was profesjonalny makijaż.

 

 

 

FABRYKA WSPOMNIEŃ
tel. 780 189 413
ul. Willowa 8
71-650 Szczecin
Adres e-mail: fwszczecin@gmail.com
Najlepszy w Polsce katalog fotografów ślubnych
Zobacz wizytówkę w serwisie mikroFirmy.pl
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
© MS
fabrykaszczecin.pl - fwszczecin@gmail.com tel. 780 189 413
Studio fotograficzne ul. Willowa 8 Szczecin

Zadzwoń

E-mail