Zacznijmy od tego, że dzieci są różne :-) Tak samo jak my mogą mieć lepszy lub gorszy dzień. Jeżeli dziecko miało całą noc kolkę, jest nie wyspane lub chore, ma katar do pasa, skaleczyło kolano lub od rana jest w złym nastroju i marudzi - trzeba sobie sesję w taki dzień zwyczajnie odpuścić. Sesję można przełożyć na inny dzień.

Nie róbmy zdjęć w złe dni. Nic na siłę.JAK DŁUGO TRWA SESJA?

Wszystko zależy od tego jaki pakiet wybierzecie. 
Przy sesjach dziecięcych czy rodzinnych polecamy Wam pakiet minimum godzinny - krótsze (mini sesje) mogą być niewystarczające, by bez stresu zrobić zdjęcia.

Bywa jednak tak - szczególnie w przypadku sesji z malutkimi dziećmi, że czas robienia zdjęć się wydłuża, ponieważ dziecko trzeba nakarmić, przytulić lub przewinąć. Warto zatem zarezerwować sobie trochę więcej czasu. Czasem jest też tak, że czas sesji może się skrócić – jeśli wszystko idzie sprawnie i szybko.

 

AKCESORIA WYKORZYSTYWANE DO SESJI

Część rzeczy mamy już w Studiu: kocyki, czapeczki dla malutkich dzieci, koszyczki, łóżeczko .. I kilka innych drobiazgów, które może akurat będą pasowały do Waszej sesji. Świetnym rozwiązaniem będzie jeśli przyniesiecie z domu to, co jest Waszą wspólną pasją – co Was odróżni od innych. Z takich gadżetów wychodzą świetne stylizacje! Staram się wtedy jak najbardziej wykorzystywać Wasze akcesoria i dodatki, ponieważ są one związane z Waszą rodziną i niosą ze sobą jakąś historię. 

Wyznajemy zasadę minimalizmu :) Staramy się, by na zdjęciach nie było zbyt wiele dodatków, by zdjęcia były proste i "czyste", bo to Wasze pociechy są najważniejsze na zdjęciach :)

Na SESJĘ CIĄŻOWĄ możecie zabrać zdjęcie USG, maleńkie buciki, skarpetki czy ciuszki dla Malucha, grzechotkę czy smoczek.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI?

Noworodki najczęściej fotografujemy bez ubranka, ale można przygotować również jasne body, czapeczki, malutkie buciki, jakąś małą zabawkę kupioną dla maluszka. Najlepiej by było, gdyby noworodek był niewyspany - wtedy łatwiej zaśnie i będzie można swobodnie fotografować Malucha.  


Kilku-miesięczne i starsze dzieci powinny być przed sesją wyspane i najedzone, tak aby były wypoczęte i chętne do zabawy. Dobrze jest przygotować kilka zestawów ubranek i ulubione zabawki dziecka.

Jeśli w planach jest sesja rodzinna, nie zapomnijmy zadbać o wizerunek wszystkich na zdjęciu!
Dla rodziców zalecamy koszulki/koszule/bluzki/swetry najlepiej jednokolorowe, bez zbędnych napisów i wzorów, błyszczących dodatków. Dobrze jest aby stroje te miały jakiś kolor przewodni i każda z osób na zdjęciu posiadała choć dodatek w tym kolorze. W sesjach rodzinnych bardzo fajne efekty daje ubranie wszystkich „tak samo” np. w białe koszule i dżinsowe spodnie.

W sesjach ciążowych przydatne są rozpinane koszule, dopasowane sukienki, jednokolorowe topy, leginsy. Strój przyszłej Mamy powinien być wygodny, ale jednocześnie podkreślający i eksponujący ciążowe kształty Mamy :)


PAMIĘTAJCIE, aby stroje wszystkich członków rodziny pasowały do siebie i kolorem i stylem.
Przygotujcie sobie kilka wariantów – niektórzy przywożą ze sobą na sesję całe walizki ubrań i dodatków i wcale nas to nie dziwi :)

 

SESJA CIĄŻOWA – KIEDY?

Najlepszy moment na sesję ciążową to okres między 28 a 34 tygodniem ciąży, kiedy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony,
a Mama czuje się dobrze. Nie należy robić sesji w ostatnim miesiącu, bo jest to już męczące dla przyszłej Mamy. Oczywiście zdarzają się też sytuacje, kiedy robimy sesje wcześniej - bo brzuszek rośnie szybko lub później - bo nie było czasu wcześniej :)  

Czy w sesji ciążowej może brać udział także Tata lub starsze rodzeństwo?
Oczywiście, Tata i rodzeństwo są bardzo mile widziani na sesji.

 

JAKI MAKIJAŻ NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ?

Makijaż powinien być mocniejszy i wyraźniejszy niż na co dzień. Światło lamp fotograficznych „zabiera” nieco intensywności makijażu.